Murzasichle

Murzasichle to malownicza wioska góralska położona u podnóża Tatr. Nasz apartament położony jest przy ulicy Gutowej.  W okolicy jest mnóstwo szlaków turystycznych, a prawie z każdego miejsca roztacza się widok na panoramę Tatr.

Komunikacja

AUTOBUS:

- Co kilkadziesiąt minut kursują autobusy relacji Murzasichle-Zakopane (Szwagropol, Transfrej i PKS)

SAMOCHÓD:

– Od strony Nowego Targu jedziemy drogą nr 47 przez Biały Dunajec i Poronin, następnie skręcamy w drogę nr 961 i po ok. 3 km w prawo w drogę lokalną prowadzącą do Murzasichla.
– Od strony Zakopanego jedziemy do drogi Oswalda Balzera przez Cyrhlę, a następnie skręcamy do Murzasichla w lewo, w ul. Sądelską.

POCIĄG:

– Najbliższe stacje kolejowe znajdują się w Poroninie i Zakopanem.
 

Latem

W Murzasichlu można znaleźć wiele ciekawych budowli utrzymanych w regionalnym stylu, jedną z nich jest kościół NMP, wybudowany w 1955r. W czasie wakacji oraz świąt odprawiane są tam na msze z muzyką i śpiewem góralskim. W okolicy odbywają się imprezy plenerowe, przejazdy wozami konnym, kończące się z reguły wielkim ogniskiem.

W pobliżu znajduj się wejścia do Tatrzańskiego Parku Narodowego w Brzezinach (2,5 km z centrum Murzasichla) i w Toporowej Cyrhli (3,7 km z centrum Murzasichla) z tamtąd mozna sie udać na wile pieszych wycieczek w Tatry (na Halę Gąsienicową, Kasprowy Wierch, Świnicę, Zawrat, Kopieniec, Halę Kordnatową) 

Trasa do Morskiego Oka.

Zimą

Zimą w Murzasichlu i okolicy funkcjonuje kilka wyciągów narciarskich w tym znana stacja narciarska Małe Ciche (w odległości ok 4 km)

 

Wyciągi narciarskie w Murzasichlu:

 

- Stacja Narciarska Hajduk

- Stacja Narciarska Murzasichle SKI

 

Można również zakosztować wieczornego kuligu z pochodniami:

 

-Kulig Murzasichle