Rzeszów

Nasz apartament jest położony w samym centrum Rzeszowa, kilka minut spaceru od Rynku. Jeszcze bliżej jest do hali sportowej Podpromie, która jest gospodarzem wydarzeń sportowych jak i wielu imprez o charakterze biznesowym.

Rynek i Okolice

Pięknie odnowiony rzeszowski rynek otoczony jest kolorowymi kamienicami, a w okresie letnim zapełniony estetycznymi rzędami ogródków gastronomicznych. Znajdziemy tam jedną z głównych atrakcji turystycznych Rzeszowa: podziemną trasę turystyczną. Jest to pozostałość siedemnastowiecznych magazynów, niektóre z nich znajdowały się nawet 10 metrów pod powierzchnią i tworzyły kilku- poziomowe piwnice. Dziś trasa liczy ponad 370 metrów długości i jest wspaniałą wędrówką przez wieki minione pełną ukrytych przejść. Dopełnieniem trasy jest wystawa przedmiotów codziennego użytku jak rownież  zbroi, broni palnej i białej z jakich korzystali dawni
mieszkańcy miasta.

Tuż obok zobaczymy piękny, odnowiony w 1996 -rzeszowski ratusz a jeśli  skierujemy swoje kroki w kierunku ulicy 3- go maja napotkamy kościół farny. Jego gotycko-barokowa bryła kryje bogato dekorowane wnętrze utrzymane w stylu rokokowym. Na rynku, ulicy 3- go maja jak i w okolicznych uliczkach znajdziemy całe mnóstwo restauracji oferujących kuchnie z całego świata, oraz liczne bary i puby i dyskoteki.

Dzięki temu, że Rzeszów jest główną siedzibą takich firm jak ZELMER Alima-Gerber  w mieście odbywa się wiele imprez handlowych atrakcyjnych zarówno dla gości z kraju jak i z zagranicy.

imprezy, kulturalne m. in. Carpathia festiwal i wiele innych

Komunikacja